|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2010 |
|---|---|
| Length | 12.17 m |
| Width | 3.98 m |
| Draught | 2.03 m |
| Engine | 55 PS |
| Sail Area | 80.00 qm |
| Weight | 8.00 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 380 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Electr. anchor windlass, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Radio with CD player, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 12522 | L/D: | 12.35 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29383 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33751 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 35436 | L/D: | 12.14 / 1.80 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34495 | L/D: | 16.73 / 2.52 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33745 | L/D: | 12.35 / 2.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34170 | L/D: | 12.87 / 1.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 30010 | L/D: | 11.50 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34106 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34262 | L/D: | 12.43 / 2.18 |