|
| Friendliness / Service | 4.94 |
| Technical Condition | 4.24 |
| Cleanliness | 4.88 |
| Check-in | 4.59 |
| Check-out | 4.94 |
| Overall | 4.47 |
| Security Deposit | €3,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine (5 HP) | €150.00 | once |
|---|---|---|
| Bed linen (additional) | €10.00 | per set |
| Crew change (incl. cleaning) | on request | |
| Early Check-In (At 2 p.m.) | €150.00 | once |
| Ice machine | €50.00 | per week, from 2. week 20 EUR |
| Towels (One large and one small one additional) | €10.00 | per set |
| Surcharge for pets | €100.00 | once |
| Canoe | €140.00 | per piece and week |
| Safety net (_) | €150.00 | once |
| Snorkeling set | €40.00 | per set and week |
| Skipper | €255.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €140.00 | per piece |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 11.33 m |
| Width | 6.59 m |
| Draught | 1.15 m |
| Engine | 29 PS + 29 PS |
| Sail Area | 77.00 qm |
| Weight | 9.00 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 12V - connection, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, electr. winch, Gangway, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Oven, Ice box, Black water tank, Coffee machine, Refrigerator, Battery charger, Microwave oven, Pantry equipment, Radio, Sound system, USB Socket, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Log, Anemometer |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, First aid kit, Electr. bilge pump, Solid life vests, Manual bilge pump, Navigational lights, Emergency tiller, Life raft, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling / Battened |
| Yacht-ID | 33799 | L/D: | 11.33 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38371 | L/D: | 12.10 / 1.34 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36616 | L/D: | 13.45 / 1.20 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling / Battened |
| Yacht-ID | 37676 | L/D: | 11.33 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38412 | L/D: | 12.33 / 1.19 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36917 | L/D: | 11.78 / 1.10 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36618 | L/D: | 15.35 / 1.40 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38538 | L/D: | 13.72 / 1.55 |