|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.18 |
| Cleanliness | 4.36 |
| Check-in | 4.36 |
| Check-out | 4.55 |
| Overall | 4.73 |
| Security Deposit | €6,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen | €20.00 | per set |
|---|---|---|
| Towels (one small and one large one) | €10.00 | per set |
| Nespresso coffee maker | €25.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| WiFi internet on board (to 50 mbps) | €119.00 | per week |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 17.12 m |
| Width | 5.00 m |
| Draught | 2.50 m |
| Engine | 110 PS |
| Sail Area | 153.00 qm |
| Weight | 16.60 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 720 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, electr. winch, Fender, Mooring lines, Gangway, Stern shower, Lifeline system, Sprayhood, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Oven, Gas oven, Generator, Refrigerator, Battery charger, Pantry equipment, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Log, Anemometer |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Epirb, Fire extinguisher, Life raft, Safety belt |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31121 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32695 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31283 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 28802 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29594 | L/D: | 14.35 / 2.80 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32101 | L/D: | 17.10 / 2.34 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 27996 | L/D: | 16.57 / 2.46 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21926 | L/D: | 11.75 / 2.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32533 | L/D: | 12.35 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29608 | L/D: | 13.00 / 2.20 |