Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €8,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Short term charter | on request | |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request |
| Year of Build | 2007 |
|---|---|
| Length | 17.51 m |
| Width | 4.75 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 665 PS + 665 PS |
| Weight | 23.20 t |
| Fuel Capacity | 2520 l |
| Water Capacity | 640 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | Generator, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Watermaker |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Solid life vests |