|
| Friendliness / Service | 4.00 |
| Technical Condition | 2.00 |
| Cleanliness | 4.33 |
| Check-in | 3.67 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 3.00 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| All inclusive package | on request | |
|---|---|---|
| Fishing rod | €12.50 | per day |
| Fishing gear | €21.88 | per day |
| Bathing towels (10 pcs.) | €31.25 | once |
| Bed linen (additional) | €15.00 | per set |
| Crew change (_) | €250.00 | once |
| Towels (_) | €10.00 | per set |
| Towels (1x large, 1x small ) | €15.63 | per set |
| Hostess (Must have an own cabin) | €343.75 | per day plus lodging |
| Kayak (for children) | €6.25 | per day |
| Kayak (For 2 persons) | €15.63 | per day |
| Kayak | €9.38 | per day |
| Skipper training | €187.50 | once |
| Stand-up paddle board | €18.75 | per day |
| Beach umbrella | €6.25 | per piece |
| Beach chair | €5.00 | per piece |
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 12.35 m |
| Width | 4.20 m |
| Draught | 1.75 m |
| Engine | 50 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 190 l + 190 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bathing ladder, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, BBQ, Self-tailing winches, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Gas stove with oven, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Radio, fans in cabins, Warm water, WC (electr.), Wine fridge |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20973 | L/D: | 13.75 / 2.05 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34111 | L/D: | 10.80 / 1.90 |