Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | 4.86 |
| Technical Condition | 4.29 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.43 |
| Check-out | 4.86 |
| Overall | 4.71 |
| Security Deposit | €500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Fishing gear (Professional) | €240.00 | per week |
| Fishing gear (basic) | €150.00 | per week |
| Automatic life vests | on request | |
| Bed linen (additional) | €5.00 | per person |
| Bluetooth JBL Xtreme (Limited availability) | €50.00 | per week |
| E-Foil (Fliteboard AIR 3.0) | €1,800.00 | per week |
| Fun pack (Jokerboat Coaster 470 + 70HP Yamaha, Wakeboard, Waterskis, Banana, Donut) | €1,300.00 | per week |
| Towels (additional) | €8.00 | per set |
| Jet ski (_) | €950.00 | per week |
| Kayak (2 persons) | €120.00 | per week |
| Kneeboard | €110.00 | per week |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Snorkeling set | €15.00 | per set and week |
| Seabob (F5) | €800.00 | per week |
| Seabob (F5 S) | €1,000.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towels | €7.00 | per piece |
| Entertainment set (_) | €110.00 | per week |
| Water sports equipment | on request |
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 9.99 m |
| Width | 2.99 m |
| Draught | 1.10 m |
| Engine | 430 PS + 430 PS |
| Weight | 3.90 t |
| Fuel Capacity | 520 l |
| Water Capacity | k.A |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with rope , Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Electr. anchor windlass, Fender, Sprayhood, Teak in cockpit, Teak deck |
|---|---|
| Inside | 12 V socket, 220V sockets, Bluetooth player, Fusion sound system , Airconditioning (independent from shore power), Battery charger, Pantry equipment, Radio, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, VHF Radio |