|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bathing towel ( 90x140 cm) | €5.00 | per piece |
|---|---|---|
| Bed linen (additional at crew change) | €8.00 | per set |
| Crew change (Extra cleaning) | €40.00 | once |
| Early Check-In (From 12 noon) | €300.00 | once |
| Towel ( 70x125 cm) | €3.00 | per piece |
| Surcharge for pets | €80.00 | once |
| Late Check-Out (Until 12 noon) | €300.00 | once |
| Safety net (Preassembled) | €100.00 | once |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Skipper training (_) | €100.00 | once |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Tube | €50.00 | per week |
| Tube | €10.00 | per day |
| Year of Build | 1991 (2012) |
|---|---|
| Length | 19.40 m |
| Width | 5.00 m |
| Draught | 1.30 m |
| Engine | 375 PS + 375 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 2400 l |
| Water Capacity | 1500 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Cockpit shower, Refrigerator in cockpit, Electr. anchor windlass, Hardtop, hydraul. Gangway, Sun deck |
|---|---|
| Inside | Generator, Stove, Refrigerator, Radio with CD and USB, TV and DVD player, WC (electr.) |
| Navigation | Electronic circuit/microcommander, Bathometer |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests |