|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Skipper | €100.00 | per day plus lodging |
|---|
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 7.70 m |
| Width | 2.51 m |
| Draught | 0.50 m |
| Engine | 250 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 240 l |
| Water Capacity | 70 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Fishing rod holder, Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass |
|---|---|
| Inside | 12 V socket, Black water tank, Gas oven, Freezer, Refrigerator, LED interior lights, Hatch shades, Radio, Sink, WC (electr.) |
| Navigation | Fishfinder, GPS Chart Plotter |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 31008 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 35764 | L/D: | 7.43 / 0.80 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 26286 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 34955 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 30718 | L/D: | 6.59 / 0.66 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 35763 | L/D: | 8.60 / 0.65 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 28624 | L/D: | 8.60 / 0.80 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30721 | L/D: | 14.29 / 1.05 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30719 | L/D: | 13.06 / 1.10 |