Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | 4.40 |
| Technical Condition | 3.26 |
| Cleanliness | 4.05 |
| Check-in | 3.50 |
| Check-out | 4.35 |
| Overall | 3.95 |
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €20.00 | per piece |
|---|---|---|
| Towels (One large and one small one additional) | €4.00 | per person |
| Surcharge for pets | €100.00 | once |
| Hostess/Steward | €200.00 | per day plus lodging |
| Jet ski | €1,300.00 | per week |
| Deposit reduction | on request | |
| Permit for non-Croatian waters | €150.00 | once |
| Provisioning (minimal amount 50 €) | on request | |
| Safety net (Preassembled) | €80.00 | once |
| Snorkeling set | €30.00 | per set and week |
| Seabob | €950.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €125.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2016 |
|---|---|
| Length | 19.50 m |
| Width | 5.12 m |
| Draught | 1.32 m |
| Engine | 725 PS + 725 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 2800 l |
| Water Capacity | 800 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Flybridge |
|---|---|
| Inside | Oven, Ice cube machine, Gas oven, Generator, Heating, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Radio with CD/MP3/USB, TV and DVD player, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, IPS drive with joystick control, Radar |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Joystick maneuver control |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 230 PS + 230 PS |
| Yacht-ID | 12744 | L/D: | 11.82 / 0.92 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 26556 | L/D: | 15.20 / 1.20 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 3199 | L/D: | 16.90 / 1.44 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 30814 | L/D: | 14.93 / 1.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 28007 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 30815 | L/D: | 14.93 / 1.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 30817 | L/D: | 14.63 / 1.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 425 PS + 425 PS |
| Yacht-ID | 18804 | L/D: | 14.74 / 1.15 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 21176 | L/D: | 16.90 / 1.38 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 21785 | L/D: | 13.60 / 1.11 |