|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Fishing gear | €20.00 | per week |
|---|---|---|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
| Towable donut-ring | €50.00 | per piece and week |
| Towable donut-ring (_) | €150.00 | per piece and week |
| Towable donut-ring (double seater) | €80.00 | per piece and week |
| E-Foil | €1,500.00 | per week |
| Electric scooter | €200.00 | per piece and week |
| Bicycle (Mountain bike) | €250.00 | per piece and week |
| Hostess/Steward | €250.00 | per day plus lodging |
| Jet ski | €1,200.00 | per week |
| Kayak (3 persons) | €200.00 | per week |
| Children bike | €150.00 | per piece and week |
| Collapsible bike | €200.00 | per piece and week |
| Kneeboard | €200.00 | per piece and week |
| Cook | €500.00 | per day plus lodging |
| One-way-charter | on request | |
| Playstation 4 | €100.00 | per week |
| Snorkeling set (One set with snorkel, mask, fins) | €20.00 | per week |
| Seabob (fast charger) | €1,500.00 | per week |
| Seabob | €1,200.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Wakeboard | €150.00 | per piece and week |
| Water ski | €150.00 | per week |
| Water ski for kids | €100.00 | per week |
| Windsurf board (Beginner) | €300.00 | per week |
| Windsurf board (Professional) | €400.00 | per week |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 18.70 m |
| Width | 4.84 m |
| Draught | 1.35 m |
| Engine | 600 PS + 600 PS |
| Weight | 27.00 t |
| Fuel Capacity | 2200 l |
| Water Capacity | 760 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform (hydr.), Foldable cockpit table, Deck lights, Delta anchor, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Flybridge, BBQ, Hardtop, hydraul. Gangway, Refrigerator on flybridge, Sun deck, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Generator, Heating, Inverter 12V/220V, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Mosquito nets, Radio with CD player, TV and DVD player, Washing machine and dryer, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter on flybridge, Radar |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Joystick maneuver control, Searchlight, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 29046 | L/D: | 18.25 / 1.46 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 150 PS |
| Yacht-ID | 21186 | L/D: | 11.40 / 0.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 27861 | L/D: | 15.64 / 1.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 110 PS + 110 PS |
| Yacht-ID | 23642 | L/D: | 12.26 / 0.70 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 670 PS + 670 PS |
| Yacht-ID | 31604 | L/D: | 16.20 / 1.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 31605 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 440 PS + 440 PS |
| Yacht-ID | 31006 | L/D: | 13.55 / 1.25 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 24634 | L/D: | 15.20 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 32852 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 36852 | L/D: | 12.50 / 1.19 |