|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.75 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.75 |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 9.18 m |
| Width | 3.13 m |
| Draught | 1.97 m |
| Engine | 200 PS + 200 PS |
| Weight | 4.30 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Brush and sponge, Cockpit shower hot/cold, Cockpit cushions, electr. winch, Fender, Solar panels, Water hose |
|---|---|
| Inside | Fusion sound system , Refrigerator, fridge and freezer, Battery charger, Shore power cable, Pantry equipment, Radio with CD player, Warm water, Kettle, WC (electr.) |
| Navigation | Barometer, Binoculars, GPS Chart Plotter, Compass, Navigation set, Nautical charts, Depth + Speed instruments |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, Manual bilge pump, Distress signals, Life raft, Torchlight |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 34395 | L/D: | 8.90 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 34651 | L/D: | 8.90 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 38772 | L/D: | 11.01 / 1.03 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 37761 | L/D: | 9.18 / 0.85 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 32053 | L/D: | 9.18 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS |
| Yacht-ID | 35100 | L/D: | 9.20 / k.A |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 36725 | L/D: | 11.66 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS |
| Yacht-ID | 35099 | L/D: | 9.20 / k.A |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 260 PS |
| Yacht-ID | 35098 | L/D: | 9.20 / k.A |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 33922 | L/D: | 8.90 / 0.90 |