|
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €80.00 | per week |
|---|---|---|
| Deck cleaning | €50.00 | once |
| Pillow, blanket, sheets, duvet cover, cases, towels (Single berth) | €30.00 | per set |
| Pillow, blanket, sheets, duvet cover, cases, towels (Double bed) | €50.00 | per set |
| Provisioning | on request | |
| Skipper | €300.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 7.90 m |
| Width | 2.75 m |
| Draught | 1.60 m - 0.85 m |
| Engine | 9 PS |
| Sail Area | 38.50 qm |
| Weight | 2.10 t |
| Fuel Capacity | 30 l |
| Water Capacity | 40 l |
| Steering Type | Tiller |
| Inside | Pantry equipment |
|---|---|
| Navigation | GPS |
| Safety | Automatic life jackets, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32212 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17685 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17089 | L/D: | 7.90 / 1.85 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 35660 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 12268 | L/D: | 6.20 / 1.80 - 0.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37717 | L/D: | 11.50 / 2.05 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38809 | L/D: | 10.11 / 1.95 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37710 | L/D: | 7.70 / 2.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38808 | L/D: | 10.11 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 38703 | L/D: | 10.77 / 1.50 |