|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €6,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 7.90 m |
| Width | 2.75 m |
| Draught | 1.60 m - 0.85 m |
| Engine | 9 PS |
| Sail Area | 38.50 qm |
| Weight | 2.10 t |
| Fuel Capacity | 30 l |
| Water Capacity | 40 l |
| Steering Type | Tiller |
| Outside | Anchor with chain, Anchor winch, Bathing ladder, Bathing platform, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit table |
|---|---|
| Inside | Oven, Shower, Grey Water Tank, Heating, Stove, Cool box, Refrigerator, Pantry equipment, Radio with CD and MP3, Warm water, Toilet |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Anemometer |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bilge pump, Navigational lights, Life raft, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Genoa, Battened main sail, Lazybag |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17685 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17089 | L/D: | 7.90 / 1.85 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 37713 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 35660 | L/D: | 7.90 / 1.60 - 0.85 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 12268 | L/D: | 6.20 / 1.80 - 0.70 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 35798 | L/D: | 8.90 / 1.90 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36044 | L/D: | 8.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32228 | L/D: | 9.99 / 1.55 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32230 | L/D: | 9.99 / 1.55 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32226 | L/D: | 10.45 / 1.85 |