|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.58 |
| Cleanliness | 4.42 |
| Check-in | 4.42 |
| Check-out | 4.67 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €4,100.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen (Incl. pillows, blankets, sheets, bed linen) | €60.00 | per person |
|---|---|---|
| Short term charter | on request | |
| Spinnaker | on request |
| Year of Build | 2012 |
|---|---|
| Length | 11.34 m |
| Width | 3.76 m |
| Draught | 2.25 m - 1.10 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 70.00 qm |
| Weight | 6.30 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 220 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass |
|---|---|
| Inside | Stove, Refrigerator, Battery charger, Radio with CD player, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS, Log |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32251 | L/D: | 11.34 / 2.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32248 | L/D: | 11.19 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 27733 | L/D: | 12.45 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32270 | L/D: | 11.48 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32109 | L/D: | 12.45 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36050 | L/D: | 12.34 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 17109 | L/D: | 10.45 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32260 | L/D: | 12.45 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 9475 | L/D: | 11.94 / 2.35 - 0.77 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36055 | L/D: | 10.34 / 1.98 |