|
| Friendliness / Service | 4.91 |
| Technical Condition | 4.03 |
| Cleanliness | 4.44 |
| Check-in | 4.46 |
| Check-out | 4.78 |
| Overall | 4.51 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Damage Waiver (Attention: Non-refundable damage waiver is obligatory for skippered charter) | €400.00 | once |
|---|---|---|
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request |
| Year of Build | 2006 |
|---|---|
| Length | 25.30 m |
| Width | 6.26 m |
| Draught | 1.78 m |
| Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Weight | 64.00 t |
| Fuel Capacity | 7500 l |
| Water Capacity | 1300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Fishing gear, Flybridge, Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | Freezer, Generator, Dishwasher, Jacuzzi, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Dryer, TV, Washing machine, Watermaker |
| Navigation | GPS Chart Plotter, Radar |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32492 | L/D: | 19.50 / 1.32 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 1361 PS + 1361 PS |
| Yacht-ID | 34478 | L/D: | 23.85 / 1.80 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1660 PS + 1660 PS |
| Yacht-ID | 30372 | L/D: | 24.05 / 1.86 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1015 PS + 1015 PS |
| Yacht-ID | 34476 | L/D: | 20.51 / 2.00 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 32493 | L/D: | 22.89 / 1.80 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 32494 | L/D: | 26.21 / 1.90 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1550 PS + 1550 PS |
| Yacht-ID | 36933 | L/D: | 23.02 / 1.68 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 33136 | L/D: | 26.80 / 1.81 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 1600 PS + 2056 PS |
| Yacht-ID | 19921 | L/D: | 17.48 / 1.85 |