|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2006 |
|---|---|
| Length | 23.85 m |
| Width | 5.90 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 1361 PS + 1361 PS |
| Weight | 50.00 t |
| Fuel Capacity | 6000 l |
| Water Capacity | 1500 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Snorkeling gear, Sun deck, Teak deck, Water ski |
|---|---|
| Inside | Hair dryer, Generator, Airconditioning (independent from shore power), Pantry equipment, Sound system, TV, WC (electr.) |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | First aid kit, Solid life vests |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 36833 | L/D: | 25.30 / 1.78 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32492 | L/D: | 19.50 / 1.32 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 (2024) | Engine | 1650 PS + 1650 PS |
| Yacht-ID | 38230 | L/D: | 23.85 / 1.80 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1660 PS + 1660 PS |
| Yacht-ID | 30372 | L/D: | 24.05 / 1.86 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 32493 | L/D: | 22.89 / 1.80 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 32494 | L/D: | 26.21 / 1.90 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1015 PS + 1015 PS |
| Yacht-ID | 34476 | L/D: | 20.51 / 2.00 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38232 | L/D: | 24.00 / 2.20 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1550 PS + 1550 PS |
| Yacht-ID | 36933 | L/D: | 23.02 / 1.68 |