Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2005 |
|---|---|
| Length | 17.48 m |
| Width | 4.88 m |
| Draught | 1.85 m |
| Engine | 1600 PS + 2056 PS |
| Weight | 28.00 t |
| Fuel Capacity | 2800 l |
| Water Capacity | 798 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Propane-BBQ in cockpit, Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | LCD TV and DVD player, Pantry equipment, Radio with CD player, Radio with CD and USB, Satellite TV |
| Navigation | GPS |
| Safety | Life jackets, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 36418 | L/D: | 17.42 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 38229 | L/D: | 22.00 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 37492 | L/D: | 17.88 / 1.52 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 35816 | L/D: | 16.70 / 1.54 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 36833 | L/D: | 25.30 / 1.78 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32492 | L/D: | 19.50 / 1.32 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 32494 | L/D: | 26.21 / 1.90 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 33136 | L/D: | 26.80 / 1.81 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 1361 PS + 1361 PS |
| Yacht-ID | 34478 | L/D: | 23.85 / 1.80 |