|
| Friendliness / Service | 4.77 |
| Technical Condition | 3.92 |
| Cleanliness | 4.31 |
| Check-in | 4.08 |
| Check-out | 4.46 |
| Overall | 4.15 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Deviating check in/check out | €70.00 | once |
| Automatic life vests | €20.00 | per piece |
| Bed linen (additional) | €10.00 | per set |
| Crew change (plus harbour fees - without cleaning) | €100.00 | once |
| Early Check-In (From 2 p.m., depending on availability) | €150.00 | once |
| Gas grill | €50.00 | per week |
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Short term charter | on request | |
| One-way-charter | on request |
| Year of Build | 2003 |
|---|---|
| Length | 16.70 m |
| Width | 4.90 m |
| Draught | 1.54 m |
| Engine | 800 PS + 800 PS |
| Weight | 24.00 t |
| Fuel Capacity | 2500 l |
| Water Capacity | 400 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Refrigerator in cockpit, BBQ, Snorkeling gear, Teak on bathing platform |
|---|---|
| Inside | 2nd refrigerator, Gas stove with oven, Freezer, Generator, Dishwasher, Heating, Inverter 12V/220V, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Pantry equipment, TV and DVD player, Washing machine, Watermaker |
| Navigation | GPS |
| Safety | Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 38229 | L/D: | 22.00 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 37492 | L/D: | 17.88 / 1.52 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 36418 | L/D: | 17.42 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1993 | Engine | 430 PS + 430 PS |
| Yacht-ID | 34315 | L/D: | 14.77 / 1.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 1600 PS + 2056 PS |
| Yacht-ID | 19921 | L/D: | 17.48 / 1.85 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1150 PS + 1150 PS |
| Yacht-ID | 34559 | L/D: | 18.90 / 0.82 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 (2021) | Engine | 650 PS + 650 PS |
| Yacht-ID | 39014 | L/D: | 15.80 / 1.30 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 36833 | L/D: | 25.30 / 1.78 |