Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2000 |
|---|---|
| Length | 17.88 m |
| Width | 4.95 m |
| Draught | 1.52 m |
| Engine | 800 PS + 800 PS |
| Weight | 29.00 t |
| Fuel Capacity | 2800 l |
| Water Capacity | 650 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Hair dryer, Generator, Inverter 12V/220V, Pantry equipment, TV |
| Navigation | GPS |
| Safety | Automatic life jackets, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 38229 | L/D: | 22.00 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 35816 | L/D: | 16.70 / 1.54 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 1600 PS + 2056 PS |
| Yacht-ID | 19921 | L/D: | 17.48 / 1.85 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1993 | Engine | 430 PS + 430 PS |
| Yacht-ID | 34315 | L/D: | 14.77 / 1.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 (2021) | Engine | 650 PS + 650 PS |
| Yacht-ID | 39014 | L/D: | 15.80 / 1.30 |
| Cabins: | 2+1 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 530 PS + 530 PS |
| Yacht-ID | 34636 | L/D: | 16.34 / 1.17 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 36418 | L/D: | 17.42 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1150 PS + 1150 PS |
| Yacht-ID | 34559 | L/D: | 18.90 / 0.82 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |