|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2002 |
|---|---|
| Length | 18.90 m |
| Width | 5.00 m |
| Draught | 0.82 m |
| Engine | 1150 PS + 1150 PS |
| Weight | 25.60 t |
| Fuel Capacity | 3000 l |
| Water Capacity | 650 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Cockpit shower, BBQ, Hardtop |
|---|---|
| Inside | 2nd refrigerator, Oven, Ice cube machine, Freezer, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Microwave oven, Sound system, TV, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | First aid kit, Solid life vests |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 34566 | L/D: | 20.73 / 1.83 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 1300 PS + 1300 PS |
| Yacht-ID | 38229 | L/D: | 22.00 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 29800 | L/D: | 14.35 / 1.30 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1050 PS + 1050 PS |
| Yacht-ID | 34562 | L/D: | 18.33 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 1350 PS + 1350 PS |
| Yacht-ID | 36222 | L/D: | 18.74 / 1.10 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 660 PS + 660 PS |
| Yacht-ID | 34560 | L/D: | 16.80 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 34561 | L/D: | 14.90 / k.A |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1300 PS + 1015 PS |
| Yacht-ID | 34563 | L/D: | 19.06 / 1.48 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 37492 | L/D: | 17.88 / 1.52 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |