Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 20.51 m |
| Width | 5.31 m |
| Draught | 2.00 m |
| Engine | 1015 PS + 1015 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 3400 l |
| Water Capacity | 1000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Fishing gear, Bathing platform, BBQ, Snorkeling gear, Water ski |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Hair dryer, Dock A/C 220V (cool&heat), TV, WC (electr.) |
| Safety | Solid life vests |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 2000 PS + 2000 PS |
| Yacht-ID | 36833 | L/D: | 25.30 / 1.78 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1550 PS + 1550 PS |
| Yacht-ID | 36933 | L/D: | 23.02 / 1.68 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32492 | L/D: | 19.50 / 1.32 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 1361 PS + 1361 PS |
| Yacht-ID | 34478 | L/D: | 23.85 / 1.80 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 (2024) | Engine | 1650 PS + 1650 PS |
| Yacht-ID | 38230 | L/D: | 23.85 / 1.80 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38232 | L/D: | 24.00 / 2.20 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 (2019) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38231 | L/D: | 23.98 / 2.25 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1660 PS + 1660 PS |
| Yacht-ID | 30372 | L/D: | 24.05 / 1.86 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 38233 | L/D: | 21.69 / 1.35 |
| Cabins: | 6+4 | Berths: | 12+8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 3700 PS + 3700 PS |
| Yacht-ID | 35985 | L/D: | 39.08 / 2.68 |