|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 11.32 m |
| Width | 3.99 m |
| Draught | 1.55 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 61.00 qm |
| Weight | 7.80 t |
| Fuel Capacity | 160 l |
| Water Capacity | 345 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, BBQ, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Refrigerator, WC (electr.) |
| Navigation | GPS |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Self tacking jib |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37266 | L/D: | 11.30 / 2.02 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31127 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32203 | L/D: | 11.50 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36405 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36292 | L/D: | 11.60 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31048 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33749 | L/D: | 11.31 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31554 | L/D: | 9.99 / 2.02 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31917 | L/D: | 11.31 / 2.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33755 | L/D: | 9.99 / 2.02 |