|
| Friendliness / Service | 4.91 |
| Technical Condition | 4.07 |
| Cleanliness | 4.76 |
| Check-in | 4.31 |
| Check-out | 4.87 |
| Overall | 4.56 |
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Sheets, duvet cover, pillow case | €15.00 | per set |
|---|---|---|
| Check-in Sunday | €200.00 | once |
| Towels (one large and one small one) | €8.00 | per set |
| Surcharge for pets | €100.00 | once |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week, from second week 50 EUR less |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 12.35 m |
| Width | 3.99 m |
| Draught | 2.17 m |
| Engine | 45 PS |
| Sail Area | 80.00 qm |
| Weight | 8.00 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit speakers, electr. winch, Winches |
|---|---|
| Inside | Inverter 12V/220V, Speakers in saloon |
| Safety | Autopilot, Bowthruster |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 26778 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 25475 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 25209 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32204 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34121 | L/D: | 12.35 / 2.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17135 | L/D: | 12.43 / 2.19 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 26411 | L/D: | 10.45 / 1.85 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 39034 | L/D: | 12.40 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18768 | L/D: | 12.43 / 1.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18948 | L/D: | 11.50 / 2.05 |