Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | $0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Drinks (alcoholic drinks) | on request | |
|---|---|---|
| Fuel (additional, per hour) | $100.00 | once |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 16.50 m |
| Width | 5.40 m |
| Draught | 1.70 m |
| Engine | 200 PS + 200 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 2000 l |
| Water Capacity | 2000 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, BBQ, Solar panels, Sun deck, Awning |
|---|---|
| Inside | Hair dryer, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Speakers in saloon, Nespresso machine, Watermaker |
| Navigation | Chart plotter |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests |