|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.33 |
| Cleanliness | 4.67 |
| Check-in | 5.00 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 4.67 |
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Dinghy | €100.00 | per week |
| Life jacket for children | on request free |
| Year of Build | 2018 |
|---|---|
| Length | 13.85 m |
| Width | 4.18 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 75 PS |
| Sail Area | 99.00 qm |
| Weight | 10.90 t |
| Fuel Capacity | 270 l |
| Water Capacity | 516 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor winch, Bathing platform, Bimini top, Cockpit speakers, Cockpit cushions, electr. winch, Fender, Mooring lines, Winches |
|---|---|
| Inside | Oven, Freezer, Heating, Cool box, Refrigerator, Convertible salon table, TV |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Automatic life jackets, Bowthruster, Life raft, Life jackets |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36424 | L/D: | 14.80 / 2.30 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37407 | L/D: | 13.34 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36271 | L/D: | 13.70 / 1.82 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36780 | L/D: | 12.34 / 2.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38268 | L/D: | 12.14 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36272 | L/D: | 11.40 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38027 | L/D: | 11.48 / 1.90 |