|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.33 |
| Cleanliness | 4.67 |
| Check-in | 5.00 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 4.67 |
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Dinghy | €100.00 | per week |
| Life jacket for children | on request free |
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 13.70 m |
| Width | 4.39 m |
| Draught | 1.82 m |
| Engine | 55 PS + 55 PS |
| Sail Area | 111.20 qm |
| Weight | 10.40 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Cake stand |
|---|---|
| Inside | Gas oven, Heating, Refrigerator, Convertible salon table |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Automatic life jackets, Bowthruster, Stern thruster |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
Sat 17.05.25 - Sat 24.05.25 | 3 people |
Ein sehr hilfsbereiter und freundlicher Eigner/Vercharterer. Begeistert sind wir auch von der gesamten Abwicklung der 1aYachtcharter - Top!
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38027 | L/D: | 11.48 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38268 | L/D: | 12.14 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2012 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36780 | L/D: | 12.34 / 2.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36272 | L/D: | 11.40 / 1.65 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36424 | L/D: | 14.80 / 2.30 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36270 | L/D: | 13.85 / 1.90 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37407 | L/D: | 13.34 / 2.20 |