|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.33 |
| Cleanliness | 4.33 |
| Check-in | 4.67 |
| Check-out | 4.83 |
| Overall | 4.50 |
| Security Deposit | €9,980.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2026 |
|---|---|
| Length | 12.98 m |
| Width | 7.00 m |
| Draught | 1.57 m |
| Engine | 45 PS + 45 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 600 l |
| Water Capacity | 660 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Davits, Electr. main sail winch, electr. winch, Mooring lines, BBQ, Hardtop, Solar panels, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), fridge and freezer, Shore power cable, LED interior lights, Pantry equipment, Sink, TV, fans in cabins, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Fire detector, GPS Chart Plotter |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33622 | L/D: | 12.33 / 1.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38598 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36335 | L/D: | 11.78 / 1.10 |