|
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Deckhand | on request | |
| Hostess/Steward | on request | |
| Short term charter | on request |
| Year of Build | 2003 |
|---|---|
| Length | 12.08 m |
| Width | 4.48 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 480 PS + 480 PS |
| Weight | 16.80 t |
| Fuel Capacity | 1400 l |
| Water Capacity | 500 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Inside | Pantry equipment |
|---|---|
| Navigation | GPS |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 1015 PS + 1015 PS |
| Yacht-ID | 37770 | L/D: | 19.10 / 1.10 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | N/A | Engine | 575 PS |
| Yacht-ID | 27014 | L/D: | 14.45 / k.A |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 37769 | L/D: | 16.76 / 1.37 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 37764 | L/D: | 19.60 / 1.55 |