|
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set | €15.00 | per set |
| Early Check In or Late Check Out (_) | on request | |
| Cook | on request | |
| Short term charter | on request | |
| Skipper | €250.00 | per day plus lodging |
| Year of Build | 2001 |
|---|---|
| Length | 7.90 m |
| Width | 2.59 m |
| Draught | 1.04 m |
| Engine | 99 PS + 99 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 284 l |
| Water Capacity | 76 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit cushions |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment, Radio, Toilet |
| Navigation | Compass |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 37271 | L/D: | 9.20 / 0.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 29523 | L/D: | 11.90 / 0.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1999 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32513 | L/D: | 23.16 / 1.24 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 32458 | L/D: | 20.11 / k.A |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | N/A | Engine | 575 PS |
| Yacht-ID | 27014 | L/D: | 14.45 / k.A |