|
| Friendliness / Service | 4.68 |
| Technical Condition | 3.53 |
| Cleanliness | 4.16 |
| Check-in | 3.56 |
| Check-out | 4.53 |
| Overall | 3.74 |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 12.43 m |
| Width | 4.20 m |
| Draught | 2.19 m |
| Engine | 45 PS |
| Sail Area | 85.10 qm |
| Weight | 8.70 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 240 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Anchor with chain, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Sprayhood, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Oven, Black water tank, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Pantry equipment, Radio, Convertible salon table, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Navigation set, Nautical charts, Anemometer |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19132 | L/D: | 12.43 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 11464 | L/D: | 12.43 / 2.05 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22970 | L/D: | 17.16 / 2.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 18696 | L/D: | 11.50 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 26410 | L/D: | 12.87 / 2.19 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 20027 | L/D: | 10.45 / 1.56 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19026 | L/D: | 11.50 / 2.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38946 | L/D: | 12.87 / 2.19 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38964 | L/D: | 12.87 / 2.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 19316 | L/D: | 12.35 / 1.65 |