|
| Friendliness / Service | 4.61 |
| Technical Condition | 3.61 |
| Cleanliness | 4.15 |
| Check-in | 3.70 |
| Check-out | 4.45 |
| Overall | 4.18 |
| Security Deposit | €1,800.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €35.00 | per piece and week |
|---|---|---|
| Outboard engine | €110.00 | per week |
| Bed linen (additional) | €10.00 | per set |
| Early Check-In (_) | €200.00 | once |
| Towels (2 pcs.) | €10.00 | per set |
| Surcharge for pets | €200.00 | once |
| Deposit reduction | €250.00 | once |
| One-way-charter | on request | |
| Safety net (Self assembly) | €30.00 | per week |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 11.40 m |
| Width | 3.50 m |
| Draught | 0.65 m |
| Engine | 250 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 335 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Boat hook, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Delta anchor, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Flybridge, Gangway, Water hose |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Black water tank, Gas oven, Generator, Heating, Inverter 12V/220V, Air Condition, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Battery charger, Shore power cable, Moka pot, Pantry equipment, Radio, Sink, Warm water, Kettle, WC (electr.) |
| Navigation | Binoculars, GPS Chart Plotter, Hand bearing compass, Compass, Navigation set, Nautical charts |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, Manual bilge pump, Stern thruster, Lifebelts, Fog horn, Life raft, Rescue collar, Torchlight, VHF Radio, Second anchor |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 220 PS + 220 PS |
| Yacht-ID | 30412 | L/D: | 11.82 / 0.92 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 31008 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31327 | L/D: | 11.16 / 0.92 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 250 PS |
| Yacht-ID | 32505 | L/D: | 9.99 / 0.70 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 31157 | L/D: | 8.90 / 0.82 |