Die Flotte darf die kroatischen Gewässer nicht verlassen. Hier wird keine Ausnahme gemacht
|
| Friendliness / Service | 4.67 |
| Technical Condition | 3.71 |
| Cleanliness | 4.00 |
| Check-in | 3.81 |
| Check-out | 4.71 |
| Overall | 3.95 |
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €20.00 | per piece |
|---|---|---|
| Outboard engine | €80.00 | per week |
| Bed linen (additional) | €10.00 | per person |
| Crew change | €50.00 | once |
| Early Check-In (between 1 and 3 p.m.) | €150.00 | once |
| Towels (one large and one small one) | €12.00 | per set |
| Safety net (Preassembled) | €110.00 | once |
| Skipper | €190.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per week |
| additional cleaning | €100.00 | once |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 9.99 m |
| Width | 3.49 m |
| Draught | 0.70 m |
| Engine | 250 PS |
| Weight | 4.70 t |
| Fuel Capacity | 500 l |
| Water Capacity | 300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Electrical swimming platform, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Deck cushions, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Solar panels, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Fusion sound system , Freezer, Heating, Induction cooker, Inverter 12V/220V, Air Condition, Refrigerator, Speakers in saloon, Radio with USB and Bluetooth, Convertible salon table, TV, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Stern thruster, Navigational lights, Fog horn, VHF Radio with DSC |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 31008 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 26286 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 31157 | L/D: | 8.90 / 0.82 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 250 PS |
| Yacht-ID | 38500 | L/D: | 11.40 / 0.65 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 100 PS |
| Yacht-ID | 28630 | L/D: | 5.48 / 0.30 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31327 | L/D: | 11.16 / 0.92 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 33542 | L/D: | 9.18 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 220 PS + 220 PS |
| Yacht-ID | 30412 | L/D: | 11.82 / 0.92 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30719 | L/D: | 13.06 / 1.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 300 PS |
| Yacht-ID | 18933 | L/D: | 12.29 / 1.16 |