|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €30.00 | per piece |
|---|---|---|
| Outboard engine (2.5 HP) | €100.00 | per week |
| Towable donut-ring | €50.00 | per piece and week |
| Early Check-In (1 p.m. - 2 p.m.) | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | €220.00 | per day plus lodging |
| Kayak | €100.00 | per piece and week |
| Safety net | €150.00 | per week |
| Skipper | €220.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towel | €20.00 | per piece |
| Wakeboard | €75.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 11.22 m |
| Width | 3.76 m |
| Draught | 2.00 m |
| Engine | 40 PS |
| Sail Area | 63.40 qm |
| Weight | 6.89 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Sprayhood, Windex |
|---|---|
| Inside | Freezer, Inverter 12V/220V, Coffee machine, Refrigerator, Speakers in saloon, Radio, Convertible salon table |
| Navigation | Fire detector, GPS Chart Plotter, Nautical charts |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Fire extinguisher, Lifebelts, Distress signals, Radar reflector, Life raft, Rescue collar, Life jackets, VHF Radio |
| Sails | Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33539 | L/D: | 11.22 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33540 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33966 | L/D: | 11.31 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33967 | L/D: | 11.31 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37626 | L/D: | 11.31 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38370 | L/D: | 11.31 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36507 | L/D: | 10.34 / 1.49 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33705 | L/D: | 11.30 / 2.02 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36525 | L/D: | 11.64 / 2.20 |