|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €30.00 | per piece |
|---|---|---|
| Outboard engine (2.5 HP) | €100.00 | per week |
| Towable donut-ring | €50.00 | per piece and week |
| Early Check-In (1 p.m. - 2 p.m.) | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | €220.00 | per day plus lodging |
| Kayak | €100.00 | per piece and week |
| Safety net | €150.00 | per week |
| Skipper | €220.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towel | €20.00 | per piece |
| Wakeboard | €75.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 14.42 m |
| Width | 4.50 m |
| Draught | 2.24 m |
| Engine | 80 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 240 l |
| Water Capacity | 635 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Sprayhood, Windex |
|---|---|
| Inside | Freezer, Generator, Heating, Inverter 12V/220V, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Speakers in saloon, Radio, Convertible salon table |
| Navigation | Fire detector, GPS Chart Plotter, Nautical charts |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Fire extinguisher, Lifebelts, Distress signals, Radar reflector, Life raft, Rescue collar, Life jackets, VHF Radio |
| Sails | Furling main sail |