|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.00 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.50 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.50 |
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Towable donut-ring | €60.00 | per piece and week |
|---|---|---|
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | €200.00 | per day plus lodging |
| Cook | €250.00 | per day plus lodging |
| One-way-charter | on request | |
| Safety net | €50.00 | per week |
| Skipper | €250.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Transfer (_) | on request free | |
| Tube | €60.00 | per piece and week |
| Wakeboard (_) | €130.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2014 |
|---|---|
| Length | 15.10 m |
| Width | 4.27 m |
| Draught | 1.17 m |
| Engine | 435 PS + 435 PS |
| Weight | 14.23 t |
| Fuel Capacity | 650 l + 650 l |
| Water Capacity | 300 l + 300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, electr. winch, hydraul. Gangway, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Dishwasher, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Radio with CD player, TV, Washing machine |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Radar |
| Safety | Autopilot |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 230 PS + 230 PS |
| Yacht-ID | 12744 | L/D: | 11.82 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Engine | 130 PS + 130 PS |
| Yacht-ID | 3557 | L/D: | 10.80 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Engine | 220 PS + 220 PS |
| Yacht-ID | 9007 | L/D: | 11.82 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 38945 | L/D: | 14.99 / 1.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Engine | 125 PS + 125 PS |
| Yacht-ID | 3948 | L/D: | 10.80 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 300 PS |
| Yacht-ID | 18933 | L/D: | 12.29 / 1.16 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 300 PS |
| Yacht-ID | 18935 | L/D: | 12.29 / 1.16 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Engine | 370 PS + 400 PS |
| Yacht-ID | 32804 | L/D: | 13.83 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 35081 | L/D: | 11.99 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 440 PS + 440 PS |
| Yacht-ID | 32421 | L/D: | 14.27 / 1.10 |