|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2015 |
|---|---|
| Length | 14.27 m |
| Width | 4.35 m |
| Draught | 2.18 m |
| Engine | 55 PS |
| Sail Area | 108.00 qm |
| Weight | 12.60 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Boat hook, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit table, Cover brush, Jerry cans for diesel, Bucket with rope, Electr. anchor windlass, electr. winch, Mooring lines, Gangway, Solar panels, Sprayhood, Teak in cockpit, Wire (shroud) cutter, Windex, Winches |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Oven, CD Player, Black water tank, Battery charger, Shore power cable, Speakers in saloon, Pantry equipment, Radio with bluetooth, Voltmeter, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Bosun's chair, Tools, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, Manual bilge pump, Life vests for children, Lifebelts, Navigational lights, Fog horn, Emergency tiller, Distress signals, Repair box for dinghy, Reserve motor oil, Life raft, Rescue collar, Floating line |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 9073 | L/D: | 14.27 / 1.73 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 13625 | L/D: | 14.27 / 1.73 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35443 | L/D: | 14.27 / 2.05 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37981 | L/D: | 14.27 / 1.85 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 14242 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 7448 | L/D: | 14.27 / 1.73 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 7567 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 8006 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2016 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 8008 | L/D: | 14.27 / 2.10 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37520 | L/D: | 14.27 / 2.10 |