Dieser Partner übernimmt die behördlichen Abgaben vor Ort, weshalb diese im Voraus per Überweisung zu zahlen sind.
|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 3.40 |
| Cleanliness | 3.60 |
| Check-in | 4.40 |
| Check-out | 4.80 |
| Overall | 4.00 |
| Security Deposit | €14,200.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Kayak | on request | |
|---|---|---|
| Deposit reduction | on request | |
| Fuel flat rate | on request |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 14.60 m |
| Width | 4.50 m |
| Draught | 1.75 m |
| Engine | 80 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 570 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, electr. winch, BBQ, Solar panels, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | Ice box, Gas stove with oven, Generator, Hi-Fi system, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Battery charger, Shore power cable, HiFi Speaker in saloon and cockpit, LED interior lights, Pantry equipment, Convertible salon table, USB Socket, Cabin & dining area fan , WC (electr.) |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Self tacking jib |