Diese Yacht wird nur für Tagescharter eingesetzt.
|
| Friendliness / Service | 4.31 |
| Technical Condition | 3.62 |
| Cleanliness | 4.00 |
| Check-in | 3.69 |
| Check-out | 4.38 |
| Overall | 3.92 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen and towels-set (1 pillow case, 2 sheets, 2 towels - additional) | €20.00 | per set |
|---|---|---|
| Early Check-In (Until 2 p.m. - limited availability) | €300.00 | once |
| Late Check-Out (at 9 a.m.) | €300.00 | once |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Snorkeling set | €20.00 | per set |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 12.75 m |
| Width | 7.12 m |
| Draught | 1.12 m |
| Engine | 45 PS + 45 PS |
| Sail Area | 93.90 qm |
| Weight | 10.20 t |
| Fuel Capacity | 600 l |
| Water Capacity | 860 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Cockpit shower, Cockpit cushions, Electr. anchor windlass, Electr. main sail winch, Gangway, Cushions for flybridge, Windex |
|---|---|
| Inside | Freezer, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Pantry equipment, Radio with bluetooth, Warm water, Washing machine |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Nautical charts, Log |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Solid life vests, Fire extinguisher, Distress signals, Life raft, Lifesaver, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa, Self tacking jib |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37316 | L/D: | 12.58 / 1.25 |
| Cabins: | 6 | Berths: | 12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37003 | L/D: | 14.82 / 1.35 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36866 | L/D: | 12.80 / 1.25 |