|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2011 |
|---|---|
| Length | 15.20 m |
| Width | 4.50 m |
| Draught | 1.05 m |
| Engine | 600 PS + 600 PS |
| Weight | 14.10 t |
| Fuel Capacity | 650 l + 650 l |
| Water Capacity | 318 l + 318 l |
| Steering Type | Joystick |
| Outside | Anchor with chain, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Fender, BBQ, hydraul. Gangway |
|---|---|
| Inside | Generator, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Microwave oven, TV |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, IPS drive with joystick control, Radar, Depth + Speed instruments |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Engine | 430 PS + 430 PS |
| Yacht-ID | 23205 | L/D: | 14.55 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 29812 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Engine | 1520 PS + 1520 PS |
| Yacht-ID | 31884 | L/D: | 21.50 / 1.70 |