|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €6,900.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Dinghy | €200.00 | per week |
|---|---|---|
| Dinghy and outboard engine | €330.00 | per week |
| Bed linen and towels-set (_) | €45.00 | per set and week |
| Hostess/Steward | €150.00 | per day plus lodging |
| Late Check-Out (Saturday 8 a.m.) | €300.00 | once |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Stand-up paddle board (inflatable) | €230.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2009 |
|---|---|
| Length | 14.55 m |
| Width | 4.26 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 430 PS + 430 PS |
| Weight | 12.70 t |
| Fuel Capacity | 1200 l |
| Water Capacity | 450 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Removable cockpit table, Anchor with chain, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Fender, Gangway, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Generator, Coffee machine, Airconditioning (independent from shore power), Microwave oven, Convertible salon table, TV, USB Socket |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Depth + Speed instruments |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 29812 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 440 PS + 440 PS |
| Yacht-ID | 28438 | L/D: | 11.95 / 1.20 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Engine | 1520 PS + 1520 PS |
| Yacht-ID | 31884 | L/D: | 21.50 / 1.70 |