|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 17.15 m |
| Width | 5.05 m |
| Draught | 2.50 m |
| Engine | 110 PS |
| Sail Area | 152.70 qm |
| Weight | 17.63 t |
| Fuel Capacity | 500 l |
| Water Capacity | 730 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Cockpit speakers |
|---|---|
| Inside | Dishwasher, Watermaker |
| Navigation | Radar |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 23239 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29211 | L/D: | 12.35 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 26452 | L/D: | 13.24 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 24995 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22283 | L/D: | 10.34 / 1.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19217 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20354 | L/D: | 9.99 / 1.82 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20355 | L/D: | 11.19 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20995 | L/D: | 14.15 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21503 | L/D: | 12.43 / 1.70 |