|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €900.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Dinghy | €100.00 | once |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set | €20.00 | per set |
| Hostess/Steward | €100.00 | per day plus lodging |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 10.50 m |
| Width | 3.37 m |
| Draught | 0.69 m |
| Engine | 300 PS + 300 PS |
| Weight | 4.60 t |
| Fuel Capacity | 400 l + 400 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Solar panels |
|---|---|
| Inside | Heating, Inverter 12V/220V, Air Condition, Refrigerator, TV |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot, Bowthruster |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 420 PS |
| Yacht-ID | 29866 | L/D: | 14.74 / 1.15 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 35312 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 32458 | L/D: | 20.11 / k.A |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1999 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32513 | L/D: | 23.16 / 1.24 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 35310 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 37556 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 30693 | L/D: | 10.53 / 0.90 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 610 PS + 610 PS |
| Yacht-ID | 30694 | L/D: | 16.00 / 1.00 |