|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 5.00 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.00 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 5.00 |
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Outboard engine | €110.00 | per week |
| Bed linen (additional) | €15.00 | per set |
| Towels (One large and one small one additional) | €15.00 | per set |
| Stand-up paddle board | €110.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 10.40 m |
| Width | 3.59 m |
| Draught | 1.98 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 55.00 qm |
| Weight | 5.66 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 336 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower hot/cold, Cockpit table, Sprayhood, Windex |
|---|---|
| Inside | Gas oven, Pantry equipment, Fan |
| Navigation | Fishfinder, GPS, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Tools, Bowthruster, electr. weather station, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37732 | L/D: | 10.77 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37083 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32603 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31851 | L/D: | 11.40 / 2.06 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31730 | L/D: | 11.50 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32601 | L/D: | 12.35 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 35586 | L/D: | 12.87 / 2.17 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38385 | L/D: | 12.52 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33745 | L/D: | 12.35 / 2.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33751 | L/D: | 12.38 / 2.10 |