|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,080.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Kayak | €180.00 | per week |
|---|---|---|
| Damage Waiver | €420.00 | per week |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Safety net (Preassembled) | €200.00 | once |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 9.53 m |
| Width | 2.99 m |
| Draught | 1.60 m |
| Engine | 21 PS |
| Sail Area | 23.80 qm |
| Weight | 3.90 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit table |
|---|---|
| Inside | Refrigerator, Radio, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Autopilot, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Furling genoa |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 28562 | L/D: | 9.99 / 2.20 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22875 | L/D: | 9.99 / 1.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16615 | L/D: | 9.66 / 1.80 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 20374 | L/D: | 9.80 / 1.85 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 19508 | L/D: | 9.80 / 1.85 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16742 | L/D: | 9.99 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 28670 | L/D: | 12.87 / 1.68 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 28579 | L/D: | 13.24 / 2.10 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 28568 | L/D: | 17.15 / 2.50 |