|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set | €30.00 | per person |
| Charcoal grill | €50.00 | per week |
| Hostess/Steward | €150.00 | per day plus lodging |
| Kayak | €100.00 | per piece |
| Snorkeling set | €35.00 | per set and week |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €80.00 | per piece and week |
| WiFi internet on board | €50.00 | per week |
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 12.14 m |
| Width | 3.95 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 40 PS |
| Sail Area | 82.00 qm |
| Weight | 8.30 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 360 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Boat hook, Electr. anchor windlass, Winches |
|---|---|
| Inside | Refrigerator, Battery charger, Warm water |
| Navigation | GPS, Anemometer |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30711 | L/D: | 12.17 / 2.03 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 35586 | L/D: | 12.87 / 2.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33751 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38224 | L/D: | 16.98 / 2.55 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 17838 | L/D: | 13.10 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31730 | L/D: | 11.50 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32601 | L/D: | 12.35 / 1.65 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32603 | L/D: | 11.22 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31851 | L/D: | 11.40 / 2.06 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33745 | L/D: | 12.35 / 2.30 |