|
| Friendliness / Service | 4.62 |
| Technical Condition | 3.62 |
| Cleanliness | 4.18 |
| Check-in | 3.71 |
| Check-out | 4.47 |
| Overall | 4.21 |
| Security Deposit | €1,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | €35.00 | per piece and week |
|---|---|---|
| Outboard engine | €110.00 | per week |
| Bed linen (additional) | €10.00 | per set |
| Early Check-In (_) | €200.00 | once |
| Towels (2 pcs.) | €10.00 | per set |
| Surcharge for pets | €200.00 | once |
| Deposit reduction | €250.00 | once |
| One-way-charter | on request | |
| Safety net (Self assembly) | €30.00 | per week |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 11.90 m |
| Width | 3.91 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 39 PS |
| Sail Area | 72.00 qm |
| Weight | 8.00 t |
| Fuel Capacity | 170 l |
| Water Capacity | 510 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Snorkeling gear, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | 2nd refrigerator, Freezer, Heating, Refrigerator, Pantry equipment, Radio with CD player, TV, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, GPS with chart plotter in cockpit, Nautical charts, Tridata (Log, Echosounder, Windm.), Anemometer |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Flags, Lifebelts, Distress signals, Life jackets |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30398 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30399 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 15245 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 12068 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35125 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38455 | L/D: | 11.90 / 1.80 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18482 | L/D: | 9.99 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18656 | L/D: | 11.75 / 1.95 |