|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.00 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.50 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.50 |
| Security Deposit | €4,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Towable donut-ring | €60.00 | per piece and week |
|---|---|---|
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | €200.00 | per day plus lodging |
| Cook | €250.00 | per day plus lodging |
| One-way-charter | on request | |
| Safety net | €50.00 | per week |
| Skipper | €250.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Transfer (_) | on request free | |
| Tube | €60.00 | per piece and week |
| Wakeboard (_) | €130.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2017 |
|---|---|
| Length | 12.65 m |
| Width | 3.99 m |
| Draught | 1.08 m |
| Engine | 370 PS + 370 PS |
| Weight | 9.60 t |
| Fuel Capacity | 900 l |
| Water Capacity | 348 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Large bimini on flybridge |
|---|---|
| Inside | Black water tank, Gas oven, Generator, Heating, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, TV, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, GPS with chart plotter in salon |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests, VHF Radio |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 370 PS |
| Yacht-ID | 29357 | L/D: | 11.99 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 32075 | L/D: | 8.90 / 0.80 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 30996 | L/D: | 13.45 / 1.04 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31985 | L/D: | 12.55 / 0.94 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 36206 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30719 | L/D: | 13.06 / 1.10 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 37378 | L/D: | 11.37 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 34600 | L/D: | 11.55 / 1.20 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS |
| Yacht-ID | 21747 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31078 | L/D: | 11.01 / 0.89 |