|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.58 |
| Cleanliness | 4.42 |
| Check-in | 4.42 |
| Check-out | 4.67 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen (Incl. pillows, blankets, sheets, bed linen) | €60.00 | per person |
|---|---|---|
| Short term charter | on request | |
| Spinnaker | on request |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 10.40 m |
| Width | 3.55 m |
| Draught | 1.95 m |
| Engine | 21 PS |
| Sail Area | 58.50 qm |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 160 l |
| Water Capacity | 210 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Cockpit cushions |
|---|---|
| Inside | Refrigerator, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Sails | Battened main sail, Self tacking jib |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16710 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37504 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37717 | L/D: | 11.50 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32230 | L/D: | 9.99 / 1.55 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16133 | L/D: | 10.30 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 26448 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37505 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32228 | L/D: | 9.99 / 1.55 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34992 | L/D: | 12.43 / 1.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29019 | L/D: | 12.76 / 2.10 |