|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.58 |
| Cleanliness | 4.42 |
| Check-in | 4.42 |
| Check-out | 4.67 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen (Incl. pillows, blankets, sheets, bed linen) | €60.00 | per person |
|---|---|---|
| Short term charter | on request |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 12.76 m |
| Width | 3.99 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 40 PS |
| Sail Area | 76.00 qm |
| Weight | 7.86 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Cockpit shower, Cockpit table |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Refrigerator, Battery charger, Microwave oven |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16710 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 16133 | L/D: | 10.30 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 26448 | L/D: | 10.86 / 1.18 - 2.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32246 | L/D: | 12.35 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37543 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 17952 | L/D: | 10.34 / 2.45 - 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 27735 | L/D: | 12.35 / 2.14 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 27736 | L/D: | 10.40 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 37299 | L/D: | 13.25 / 2.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34992 | L/D: | 12.43 / 1.70 |