|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 12.58 m |
| Width | 7.20 m |
| Draught | 1.25 m |
| Engine | 30 PS + 30 PS |
| Sail Area | 106.00 qm |
| Weight | 11.50 t |
| Fuel Capacity | 470 l |
| Water Capacity | 350 l + 350 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Outside shower, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, electr. winch, Hardtop, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Watermaker |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | AIS receiver, Automatic life jackets, Autopilot |
| Sails | Battened main sail, Lazy-Jack System, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37623 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 20457 | L/D: | 12.37 / 1.12 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 32584 | L/D: | 13.96 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38059 | L/D: | 11.99 / 1.35 |